Clipe dificile pentru Dinua Maxer si Deaa. Copilul lor s-a lovit ieri dimineata.
Ziua de 3 martie a fost una dificila pentru sotii Deea si Dinu Maxer. Andreas, baietelul lor de doar trei ani a cazut de pe un scaun si s-a izbit cu capul de calorifer. Speriati, parintii au sunat la 112.
„Totul s-a întâmplat în această dimineaţă. Eu eram in drum spre o emisiune şi l-am lăsat pe Dinu, acasă, cu copilul. M-a sunat înainte să ajung la destinaţie şi mi-a spus „vino acasă, băiatul şi-a spart capul!”. M-am întors, am sunat la Salvare.
L-am dus la Budimex unde l-a pansat, apoi la Bagdasar Arseni, pentru o radiografie şi pentru a-l vedea un neurolog pediatru. Andreas s-a căţărat pe un scăunel ca să se joace cu papagalul primit de la bunici, apoi a alunecat şi s-a lovit de calorifer la ceafă, i-a curs puţin sânge, a făcut un cucui mare”, a declarat sotia lui Dinu Maxer pentru Click!.
Din fericire, baietelul nu a lesinat si nu si-a pierdut cunostinta, iar medicii i-au recomandat antiinflamatoare si ghaeta pentru locul cu pricina.